kilka słów o nas

pic_1

Telekomunikacja jutra u nas już dziś!

Strategią spółki ipMedia jest rozwój usług szerokopasmowych świadczonych w najnowszych technologiach i na najwyższym poziomie. Jesteśmy pasjonatami nowoczesnej telekomunikacji, a każde zlecenie to dla nas wyzwanie. Intensywnie rozbudowujemy naszą sieć światłowodową w Siemianowicach Śląskich, Chorzowie i Katowicach.

Działamy na rynku ICT od 1997 roku. Doświadczenia i wyzwania rynku uświadomiły nam, że jedynie technologia światłowodowa jest w stanie zaspokoić ciągle rosnące potrzeby naszych klientów. Podczas gdy inni dyskutują nad sieciami nowej generacji NGN (next generation network) my je budujemy. Obecnie wszystkie nasz sieci są budowane (a starsze modernizowane) w rozbudowanym przez nas standardzie FTTH /Fiber To The Home/. Dzięki temu na dziś możemy zapewnić niezależną transmisję 1GB, a w razie potrzeby 10GB. To pozwala na dużą skalowalność i elastyczność rozwiązań.

Nasze standardy doprowadziły do wdrożenia telewizji IPTV, gdzie dostarczenie gwarantowanego pasma 1Gb dla użytkownika końcowego nie stanowi problemu. Jednak nie ograniczamy się do tej technologii, tam gdzie nie możemy dziś jeszcze dojść światłowodem świadczymy usługi w innych standardach - fastethernetowych, rozwiązaniach xDSL oraz WiFi 802.11x .

Nasze motto to również „Działaj w grupie – dziel się i czerp wiedzę i doświadczenie”. Dlatego jesteśmy udziałowcami i założycielami Śląskiej Grupy Telekomunikacyjnej oraz Klastra Telekomunikacyjnego E-Południe. Działamy również w Krajowej Izbie Komunikacji Elektronicznej.

Wszystkie usługi realizowane w usługach ipMedia wykorzystują multimedialną światłowodową sieć transmisji danych. Za jej pośrednictwem realizowane są usługi dostępu do Internetu, transmisja głosu w protokole VoIP, oraz transmisja telewizji HD.

A oto kilka cech które nas wyróżniają: ƒ

  • Szybki niezawodny szkielet światłowodowy, w którym transmisja odbywa się z prędkościami nxGigabit
  • Technologia GPON – cała transmisja od węzła do klienta wykorzystuje jako medium światłowód – dzięki temu nie mamy problemów z zasilaniem, czy wyładowaniami atmosferycznymi. ƒ
  • Niezależne międzynarodowe i krajowe styki operatorskie ƒ
  • Pełna zarządzalność sieci, by spełnić wymagania naszych klientów i realizować wszystkie usługi w warstwie drugiej i trzeciej. Dzięki temu możemy zaoferować szeroki wachlarz usług i spełniać najwyższe wymagania bezpieczeństwa i niezawodności. ƒ
  • Całodobowy monitoring sieci i jej parametrów, by dostępność usług była na najwyższym poziomie ƒ
  • Pomoc techniczna dostępna przez cały tydzień włączając soboty niedziele i święta.
  • Szeroki wachlarz dostępnych przyłączeń: ETTH/ethernet 100Mb/FTTH/światłowód 100Mb/ WiFi/Podłączenia radiowe/

ZAUFALI NAM: