ipFiber – Czyli nasza sieć do Twojej dyspozycji

ipMedia dysponuje własną siecią światłowodową o długości ponad 40 km.

Jeśli potrzebujesz dzierżawy włókien, transmisji danych lub po prostu chcesz połączyć oddziały swojej firmy – nasza oferta jest dla Ciebie.

W usłudze ipFIBER passive - dzierżawimy relacje światłowodowe. Zestawiamy połączenia  w wskazanych lokalizacjach i zestawiamy na trasie włókna światłowodowe które klient wykorzystuje wg własnego uznania.

Z naszych włókien korzystają siemianowickie firmy jak Szpital Miejski, Straż Miejska,  Urząd Miasta oraz na naszej sieci oparty jest monitoring miejski.

Nasi klienci potwierdzają wysoką jakość naszych usług.

Wszystkie usługi realizowane w usługach ipMedia wykorzystują multimedialną światłowodową sieć transmisji danych. Za jej pośrednictwem realizowane są usługi dostępu do Internetu, transmisja głosu w protokole VoIP, oraz transmisja telewizji HD.
A oto kilka cech które nas wyróżniają: ƒ

  • szybki niezawodny szkielet światłowodowy, w którym transmisja odbywa się z prędkościami nxGigabit ƒ
  • technologia GPON – cała transmisja od węzła do klienta wykorzystuje jako medium światłowód – dzięki temu nie mamy problemów z zasilaniem, czy wyładowaniami atmosferycznymi. ƒ
  • niezależne międzynarodowe i krajowe styki operatorskie ƒ Pełna zarządzalność sieci, by spełnić wymagania naszych klientów i realizować wszystkie usługi w warstwie drugiej i trzeciej. Dzięki temu możemy zaoferować szeroki wachlarz usług i spełniać najwyższe wymagania bezpieczeństwa i niezawodności. ƒ
  • całodobowy monitoring sieci i jej parametrów, by dostępność usług była na najwyższym poziomie ƒ
  • pomoc techniczna dostępna przez cały tydzień włączając soboty niedziele i świąta. ƒ
  • szeroki wachlarz dostępnych przyłączeń: ETTH/ethernet 100Mb/FTTH/światłowód 100Mb/ WiFi/Podłączenia radiowe/

Tags: dzierżawa, światłowód, transmisja