ipCloud – Czyli skazani na chmurę

Eksperci CISCO uważają, że już w 2016 roku ruch w centrach przetwarzania danych na świecie wzrośnie czterokrotnie i osiągnie wielkość 6,6 zetabajta rocznie. Taka tendencja pokazuje, że przetwarzamy i zbieramy coraz więcej danych. Jeśli dołożymy do tego inne badania które pokazują, że jesteśmy coraz bardziej mobilni, to wniosek jest jeden – jesteśmy skazani na rozwiązania Cloudowe.

ipMedia już dziś jest dostawcą usług opartych na modelu chmury. Nasze rozwiązania dają naszym klientom możliwość gromadzenia danych w chmurze i dostęp z jakiegokolwiek miejsca na świecie. Co ważne dla firm dane są chronione w najwyższych standardach bezpieczeństwa. Dzięki chmurze ipMedia mogą Państwo korzystać z swoich zasobów, ale również współdzielić z pracownikami, znajomymi. Nasza chmura integruje w jednym miejscu nie tylko Państwa pliki, ale również kontakty, kalendarze, listy zadań, a dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu do synchronizacji można mieć do nich dostęp na komputerze stacjonarnym, laptopie lub smart fonie również wtedy gdy nie mamy dostępu do sieci. Wszyscy klienci naszej firmy otrzymują jako usługę ipCLOUD Basic.

Dla bardziej wymagających klientów mamy usługi klasy enterprises ipCLOUD Premium.
ipCLOUD jest aplikacją webową, pozwalającą stworzyć osobistą „chmurę” z dostępem do plików (dokumentów tekstowych, wideo, muzyki i zdjęć), kontaktów i kalendarzy z każdego miejsca za pośrednictwem internetu.

ipCLOUD posiada m.in prosty grupowy edytor tekstowy bazujący na Cloud9 IDE wspierający 35 języków programowania z podświetlaniem składni, wsparcie dla plików PDF i ODF dzięki któremu bezpośrednio w ipCLOUD przeglądniemy pliki PDF i ODF, wygodną galerie zdjęć z, odtwarzacz plików muzycznych oraz kilka innych funkcjonalności, dzięki dodatkowym wtyczkom, łatwym do włączenia z poziomu ustawień.

Dostęp do plików możliwy jest nie tylko poprzez przeglądarkę, ale również przez protokół WebDAV, część aplikacji zarówno desktop-owych, jak i mobilnych posiada obsługę dodawania zasobów z wykorzystaniem tego protokołu. W łatwy sposób można udostępnić pliki, klendarze i galerię zdjęć wewnątrz chmury pomiędzy grupami i pojedynczymi użytkownikami, jak również publicznie. Możliwe jest również montowanię innych zasobów i usług dyskowych m.in. FTP czy Google Drive.

Dostępny jest klient ipCLOUD-a dla systemów Windows, Mac OS X oraz Linux. Dzięki klientowi można synchronizować wybrane katalogi pomiędzy komputerem a „chmurką”. Dostępna jest także aplikacja mobilna dla platformy Android oraz iOS, dostępna do pobrania w sklepie Google Play oraz Apple Store. ipCLOUD oprócz dostępu do plików, pozwala nam na zarządzanie kontaktami, kalendarzami i zakładkami. Posiada synchronizację kontaktów i kalendarzy z urządzeniami mobilnymi i aplikacjami poprzez protokoły calDAV i cardDAV. ipCLOUD umożliwia zarządzanie grupami kalendarzy oraz udostępnianiem ich wybranym użytkownikom, grupam oraz publicznie. ipCLOUD posiada również webowy odtwarzacz muzyczny, dzięki czemu możemy posłuchać swojej kolekcji muzyki również u znajomych czy w pracy.

Dzięki wsparciu Ampache możemy słuchać muzyki na swoim telefonie z Androidem , iPhone’em, BlackBerry’m jak również na PC. Bezpieczeństwo przechowywania plików zapewnia wersjonowanie plików wraz z szyfrowaniem całego katalogu użytkownika. Dzięki możliwości szyfrowania plików żaden z administratorów nie ma do nich dostępu, tylko ty masz dostęp do swoich plików. Obsługa wersjonowania plików, ułatwia kontrole nad zmianami w plikach i zawsze będziesz mógł wrócić do wcześniejszej wersji twojego pliku wtedy gdy będziesz tego potrzebować.

Tags: cloud, hosting